چگونه هزینه های شبکه 2023 را کاهش دهیم؟

چگونه هزینه های شبکه 2023 را کاهش دهیم؟

چگونه هزینه های شبکه 2023 را کاهش دهیم: شرکت هایی که از شبکه ابری به عنوان بخشی از استراتژی شبکه خود استفاده می کنند، هزینه های شبکه را بین 5 تا 50 درصد کاهش می دهند. گاهی اوقات، فشار بودجه به این معنی است که شما فقط باید هزینه های خدمات شبکه را کاهش دهید. گاهی اوقات، کاهش هزینه‌ها در یک منطقه می‌تواند به شما فرصتی برای تامین مالی چیزی در منطقه دیگر بدهد. یک پنجم از کل CIOها به من می گویند که آنها موظف به کاهش هزینه های شبکه در سال 2023 هستند، و یک سوم دیگر می گویند که اگر بتوانند با صرفه جویی ها بودجه دیگری را تامین کنند، آماده انجام این کار هستند. بیشتر اعتراف می کنند که ایده خوبی در مورد چگونگی دستیابی به هدف خود بدون ایجاد خطری که به طور بالقوه بر مزایای آن تأثیر می گذارد، ندارند.

کاهش هزینه های شبکه

برش CAPEX در تئوری محبوب است. از 87 شرکتی که دارای منافع کاهش هزینه هستند، 55 شرکت گفتند که فکر می کنند بودجه سرمایه آنها مکان جذابی برای شروع خواهد بود. این در طول پنج سال گذشته تغییر زیادی نکرده است، اما آنچه تغییر کرده این است که چگونه شرکت ها فکر می کنند می توانند CAPEX را کاهش دهند. قبلاً آنها معتقد بودند که کاهش هزینه‌ها را می‌توان با فناوری‌های جدید مانند نرم‌افزار روتر میزبان یا دستگاه‌های جعبه سفید به دست آورد، اما امسال نگرانی‌هایی را گزارش کردند که هزینه‌ها و خطرات یکپارچه‌سازی بسیار زیاد است.

اجاره تجهیزات یا روترها به‌عنوان سرویس، که امسال توجه قابل توجهی را به خود جلب کرد، نتایج چندانی به همراه نداشته است و علاقه به این رویکرد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، تا جایی که تنها هفت شرکت در حال فکر کردن بودند. حتی دریافت نقل قول در این نوع معامله. در واقع، از 19 شرکتی که در سال 2022 به این مفهوم نگاه کردند، 14 شرکت گفتند که تأثیر هزینه طولانی مدت مطلوب نیست. به نظر نمی‌رسد جایگزینی هزینه‌ها برای خرید سرمایه برای شرکت‌هایی که مشکل جریان نقدی واقعی ندارند، جواب دهد.

OPEX در مقابل CAPEX

سپس در سال 2023 برای مدیریت هزینه پشتیبانی شبکه چه خواهیم دید؟ از 55 کاندیدای کاهش سرمایه ما، 37 نفر همچنان گفتند که تخفیف ها و فروشندگان تخفیف ترجیح آنها برای سال آینده است. بقیه همه دستگاه‌های جعبه سفید را انتخاب کردند که توسط ارائه‌دهنده با نرم‌افزار شبکه همراه شده بود، و جالب اینکه 30 نفر از این گروه روی سوئیچینگ مرکز داده تمرکز داشتند. روترهای جعبه سفید برای شرکت‌ها کمتر جالب بودند، برخلاف ارائه‌دهندگان خدمات، که روترهای جعبه سفید را حتی از اصرار برای تخفیف بیشتر دوست داشتند.

مشکلی که شرکت ها با روترهای جعبه سفید دارند ممکن است این باشد که توسط فروشندگانی که شرکت ها می شناسند ارائه نمی شوند. به دست آوردن اطلاعات قابل اتکا سخت است، اما 48 شرکت از 55 شرکت علاقه مند به کاهش CAPEX گفتند که اگر از فروشنده ای که می شناسند و شامل سخت افزار و نرم افزار باشد، به ارزیابی فناوری جعبه سفید علاقه مند هستند. این ممکن است فرصتی باشد که Broadcom می خواهد با VMware به آن بپردازد.

خدمات شبکه و هزینه های عملیاتی

هزینه های عملیاتی، که شامل هزینه های پشتیبانی فنی شبکه و هزینه های خدمات حامل می شود، دومین نامزد آشکار برای کاهش هزینه است. از 87 شرکتی که به من گفتند علاقه مند به کاهش قابل توجه هزینه در سال 2023 هستند، 80 شرکت گفتند که کاهش OPEX به اندازه کاهش CAPEX مهم یا مهمتر است. اما همه 80 نفر گفتند که قبلاً اقداماتی را برای کاهش هزینه‌های پشتیبانی فنی و هزینه‌های خدمات حامل انجام داده‌اند، دومی با دریافت پیشنهادهای رقابتی. در نتیجه، تنها 17 نفر از گروه آگاه OPEX هیچ ایده ای در مورد اینکه چگونه می توانند بر هزینه ها در این زمینه تأثیر بگذارند داشتند.

شبکه ابری و SASE یا SD-WAN

فقط چهار نفر فکر می کردند که پاسخ هوش مصنوعی است، که بیشتر فکر می کردند جالب اما ثابت نشده است. دوازده نفر به نوعی از شبکه مجازی فکر می کردند، به این معنی که از شبکه ابری و SASE یا SD-WAN برای جایگزینی VPN استفاده می کردند. اگر من به شرکت هایی که استراتژی کاهش OPEX را در ذهن نداشتند فشار می آوردم، 21 به دلایل دیگر به SASE یا SD-WAN نگاه کرده بودند و به سادگی به فناوری ها به عنوان راهی برای مدیریت هزینه های خدمات مخابراتی فکر نمی کردند. . این یک نکته مهم را نشان می‌دهد: برنامه‌ریزان شبکه اغلب دید تونلی دارند و مزایایی فراتر از محرک‌های خاص برای یک خرید را نادیده می‌گیرند.

خدمات مدیریت شده شبکه

همچنین این درست است که شرکت‌ها تمایلی به کنار گذاشتن فناوری‌ها و فروشندگان سنتی ندارند. سه چهارم مشتریان خدمات مدیریت شده و محصولات SD-WAN که من با آنها تعامل داشته‌ام، این فناوری را به سایت‌هایی محدود کرده‌اند که MPLS یا خیلی گران یا در دسترس نبوده است. بیرون کشیدن MPLS VPN از سایتی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد چیزی است که تعداد کمی از آنها حتی در نظر گرفته اند، اما می تواند در هزینه های زیادی صرفه جویی کند—به طور متوسط بیش از 45٪ در مقابل MPLS VPN ها. بهره‌گیری از روند فعلی بارگیری SD-WAN در برنامه‌ای که می‌تواند بر روی هر دستگاه کاربر اجرا شود، می‌تواند SD-WAN را به یک راه‌حل کار راه دور تبدیل کند و حتی بیشتر صرفه‌جویی کند.

مدیریت هزینه های شبکه

فن‌آوری‌ها می‌توانند به مدیریت هزینه‌ها کمک کنند، اما یک استراتژی بودجه واقعاً عالی به اندازه کارآیی بودجه سازمانی شبکه در مورد فناوری نیست. سازمان‌های CIO گزارش می‌دهند که بودجه‌های آنها هنوز محاسبات و شبکه را جدا می‌کند و اغلب ابر را از هر دو جدا می‌کند. این تقسیم‌بندی یکی از دلایلی است که شرکت‌ها اغلب از بهره‌برداری از فناوری‌هایی مانند SASE یا شبکه‌های ابری به عنوان استراتژی مدیریت هزینه شبکه غفلت می‌کنند – آنها این آیتم را در بودجه امنیتی یا ابری که در آن اهداف هزینه شبکه در نظر گرفته نمی‌شود، قرار داده‌اند.

رایج است که در مورد Cloud-first صحبت کنیم، که برخی به این معنی است که همه چیز باید به ابر منتقل شود. در کوتاه مدت این اتفاق نخواهد افتاد و برای بسیاری از شرکت ها اصلاً اتفاق نخواهد افتاد. آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد این است که ابر نحوه اتصال ما به کارگران، شرکا و مشتریان را تغییر می دهد. این یک تغییر شبکه و همچنین یک تغییر محاسباتی است، و این بدان معنی است که هر طرح شبکه ابتدا باید در نظر بگیرد که پذیرش ابری چگونه بر شبکه، هزینه آن و مدل فناوری آن تأثیر می گذارد. تنها زمانی که ابر در نظر گرفته می شود، باید هر گونه تغییر در استراتژی شبکه انجام شود. این ممکن است مهم‌ترین درسی باشد که می‌توانیم در سال 2022 بیاموزیم، و در سال 2023 آن را اعمال کنیم، و در آینده بیشتر در مورد آن صحبت خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =