نکاتی که هنگام خرید تیرآهن نباید از یاد ببرید

قبل از خرید تیرآهن باید اطلاعات فنی و تخصصی در مورد خرید آن محصول داشته باشید.
تیرآهن یکی از مهمترین اجزای اسکلت سازه یا ساختمان فولادی است که در هنگام خرید باید اطلاعات دقیقی در مورد تعدادی از موارد مانند استانداردها، ابعاد، برند و کیفیت داشته باشیم.

تیر آهن به قسمت‌های افقی، عمودی یا شیب‌دار اطلاق می‌شود که بار اصلی سازه را تحمل می‌کنند و بارهای عمود بر محور سازه از طریق این تیرها به تکیه‌گاه‌ها که معمولاً ستون‌ها هستند، منتقل می‌شود که مستقیماً تحت تأثیر اینها قرار می‌گیرند. نیروهای کششی نیرو و فشار به لایه های مختلف آن وارد می شود. تیرآهن اساسی ترین پروفیل سازه ای است که گاهی در پروژه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه آن تحمل تنش های ناشی از نیروی برشی و لنگر خمشی است. تیرآهن انواع مختلفی دارد و تیرآهن هر دو داخلی و وارداتی در بازار ایران به فروش می رسد، بنابراین قیمت تیرآهن تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد.

تیرآهن به اشکال مختلف وجود دارد و بر اساس ظاهر و خواص مکانیکی به دسته های مختلفی تقسیم می شود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

در صنعت، تیرآهن نمادهایی را تعریف کرده است که به عنوان یک کنوانسیون جهانی عمل می کنند. در تمام تیرآهن، نماد V نشان دهنده پرتوهای سنگین و نماد L نشان دهنده تیرآهن سبک است. وقتی این دو حرف بعد از علامت اختصاری اصلی تیرآهن قرار می گیرند، می توانند سبکی و وزن آن محصول را مشخص کنند.

اندازه تیرآهن اغلب قیمت و هدف آن را تعیین می کند. باید گفت که طول جان تیرآهن در مقطع عرضی اندازه تیرآهن در نظر گرفته می شود. تیرآهن در سایزهای 14، 16 و 18 و اغلب به صورت شاخه های 6 و 12 متری تولید و به فروش می رسد.لازم به ذکر است که قیمت انواع آهن آلات مشهد بر حسب نوع، اندازه و شکل بال در مدل های مختلف موجود می باشد. این مدل از پروفیل های فولادی بسته به نوع استاندارد در استانداردهای تعریف شده متفاوتی مانند IPE، INP و IPB تولید می شود.

یکی از انواع تیرآهن تیرآهن CPE یا به عبارتی لانه زنبوری تیرآهن می باشد. لانه زنبوری تیرآهن تیرآهن نامیده می شود که دارای قسمت ذوزنقه ای یا دایره ای شکل به شکل لانه زنبوری است و به هم جوش داده می شود. این به این دلیل است که تیرآهن CPE می تواند حداکثر گشتاور خمشی اعمال شده را تحمل کند. تیرآهن CPE بیشتر در ساخت پل ها و سقف های سایبان استفاده می شود.

IPE و INP تیرآهن به عنوان ساده-معمولی یا تیرآهن اروپایی شناخته می شوند و با هر دو نام شناخته می شوند. اگرچه هر دو تیرآهن I شکل هستند، اما تفاوت هایی در کاربرد و مشخصات آنها وجود دارد. مهمترین تفاوت آنها در ضخامت بال است. IPB های تیرآهنA که H شکل هستند دارای بالB های گسترده هستند و به عنوان هش تیرآهن شناخته می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تیرآهن و یافتن پاسخ صحیح و کامل آن سوال، کافیست با ما تماس بگیرید تا اطلاعات جامعی از همکاران خود دریافت کنید و از تخصص و تجربه آنها در انتخاب بهترین و موثرترین تیرآهن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 11 =