شهروندی ترکیه

موقعیت جغرافیایی ترکیه و قرار گرفتن آن در بین دو قاره آسیا و اروپا باعث زیرکی ترکیه در آسیا و توسعه و رشد آن در اروپا شده است.
ترکیه در سال 1987 درخواست پیوستن به اتحادیه اروپا را داد و اتحادیه اروپا در سال 1999 ترکیه را به عنوان نامزد رسمی خود معرفی کرد.
از این رو ترکیه رابطه اقتصادی ویژه ای با کشورهای اتحادیه اروپا دارد که این امر آن را در زمینه مسائل اقتصادی بسیار مهم می کند.

زندگی در ترکیه به معنای لذت بردن از مناظر باشکوه، محاصره شدن توسط دریاهای زیبا، نوشیدن غذاهای خوشمزه و غیره است. وقتی مردم ترکیه را با مردم کشورهای دیگر مقایسه می کنیم، فرهنگ غنی و شیوه زندگی پر جنب و جوش آنها را می بینیم.

علاوه بر این، موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه نقش مهمی در جذب مهاجران دارد. این پل که در مرز اروپا و آسیا قرار دارد، پل خوبی برای بازارهای هر دو قاره است.

حضور و دانش زبان ترکی برای اخذ شهروندی ترکیه الزامی نیست، شما می توانید به راحتی با گرفتن وکیل ترکیه و رعایت تمامی مراحل قانونی تابعیت ترکیه را دریافت کنید. اعتبار این تابعیت دائمی است. گذرنامه شما در ابتدا ده سال اعتبار دارد و سپس مادام العمر تمدید می شود. طبق قانون اساسی ترکیه، شهروندی، ترکیه به هر دلیلی قابل بازگرداندن نیست و لغو نخواهد شد مگر اینکه برای دولت ترکیه ثابت شود که این فرد یک افسر امنیتی دولتی ترکیه خطرناک است.

بر اساس آخرین آمار، پاسپورت ترکیه در سال 2022 با 7 پله در رتبه 50 جهان قرار دارد. بدیهی است که اگر لیست کشورهای بدون ویزا در ترکیه را بشناسید، انواع فرصت های سفر و زندگی را خواهید داشت.پس از اخذ شهروندی این کشور می توانید بدون ویزا به 77 کشور جهان سفر کنید و البته در تمامی 26 کشور عضو این معاهده می توانید برای ویزای شینگن اقدام کنید. همچنین برای تهیه شهروندی ترکیه نیازی به صرف زمان مشخصی ندارید.

همچنین لازم به ذکر است که ترکیه در رتبه 30 معتبرترین پاسپورت های جهان قرار دارد. یکی دیگر از ویژگی های خاص در مورد اخذ تابعیت این کشور این است که شما می توانید تابعیت این کشور و تابعیت خود را همزمان داشته باشید که در برخی کشورها این امکان وجود ندارد. مزیت دیگر برنامه آموزشی رایگان برای همه در این کشور است.

اخذ بوقلمون شهروندی یک روش خونی است نه یک روش بومی! این بدان معناست که شهروندی ترکیه به طور خودکار به کسانی که از والدین ترک متولد شده اند اعطا می شود. برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد کافی است یکی از والدین در زمان تولد فرزند شهروند ترکیه و دیگری خارجی باشد. اخذ تابعیت برای کودک امکان پذیر نیست. فرزندان والدین ترک ترک محسوب می شوند. پس اگر یکی از پدر و مادرش ترک باشد (فرقی نمی کند که پدر و مادر باشد یا نه) او نیز ترک محسوب می شود. اما تنها متولد شدن در ترکیه به معنای اخذ تابعیت ترکیه نیست زیرا ترکیه تابع قوانین این کشور نیست.

برخی افراد به اشتباه شهروندی ترکیه را با اقامت دائم ترکیه یکی می دانند، اما این دو اصطلاح کاملاً متفاوت هستند. گرفتن شهروندی ترکیه؛ یعنی دریافت شهروندی و حقوق اجتماعی کامل در ترکیه به عنوان یک ترک در حین زندگی؛ به معنای اجازه شما برای حضور در ترکیه به عنوان یک خارجی است. هر کسی می تواند به راحتی اقامت ترکیه را دریافت کند، اما برای مثال گرفتن شهروندی معمولا سخت تر از دولت ترکیه است؛ برای ماندن می توانید هر ملکی را به هر قیمتی خریداری کنید، در حالی که برای گرفتن شهروندی و شهروندی با خرید ملک، باید بیش از 250000 دلار سرمایه گذاری کنید. برای سرمایه گذاریطبق بند 31 (ب) قانون اتباع بیگانگان و حفاظت بین المللی، اگر دارای املاک و مستغلات هستید، می توانید برای اقامت کوتاه مدت درخواست دهید. توجه داشته باشید، خرید ملک (خانه، مغازه، زمین). ) فقط برای اقامت کوتاه مدت معتبر است و تاثیر مشخصی در اخذ تابعیت ندارد.

با نگاهی به قوانین ترکیه، متوجه شدیم که افراد زیر می توانند برای شهروندی در ترکیه درخواست دهند:

افرادی که از طریق روابط شهروندی شهروند ترکیه هستند.
هر کسی که والدینش شهروند ترکیه باشند.
از طریق شرایط قانونی، فرد می تواند شهروند ترکیه شود.
شهروندان ترکیه کودکان زیر 18 سال را به فرزندی قبول می کنند.
فرزندی در ترکیه بدون تابعیت والدین دیگر متولد می شود.

برای راهنمایی بیشتر و اخذ تابعیت شهروندی ترکیه با کارشناسان ما در ترامند تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =