شرایط کفالت خواهر برای معافیت از خدمت سربازی


بسیاری از افرادی که می خواهند سربازی نروند و یا معاف شوند می توانند از روش های گرفتن کفالت استفاده کنند. شرایط کفالت خواهر را برای شما بررسی می کنیم تا در صورتی که واجد این شرایط بودید بتوانید از این روش استفاده کنید و معافیت بگیرید.

شرایط کفالت خواهر

معافیت از سربازی با شرایط کفالت خواهر

در میان سایر کفالت ها گرفتن کفالت خواهر بسیار کم تر می باشد و برای این که بتوانید این نوع کفالت را بگیرید بهتر است این مطلب را از دست ندهید. در ادامه شرایطی را برای شما بررسی می کنیم که اگر آن ها را دارا هستید می توانید سرپرستی خواهر را بگیرید و به سربازی نروید.

فوت پدر

یکی از مهم ترین شرایطی که شما می توانید از آن استفاده کنید این است که پدر شما فوت شده باشد. در این صورت شما می توانید کفالت خواهر را بگیرید. البته یادتان باشد که در این صورت خواهر شما نباید قیوم و یا سرپرست دیگری داشته باشد.

سن فرد مشمول سربازی

فردی که می خواهد کفالت را بگیرد باید تنها برادر تنی خواهر باشد که سن او بالای ۱۸ سال می باشد در غیر این صورت اگر برادران دیگری نیز هستند که سن آن ها بالای ۱۸ سال می باشد شما نمی توانید کفالت خواهر را بگیرید. در این میان سن خواهر مهم نیست و ملاک اصلی برای رسیدگی نمی باشد. اگر خواهر شما خونی نیست و دارای پدر و مادر یکسان نیستید نمی توانید از شرایط گرفتن سرپرستی خواهر استفاده کنید زیرا برادر ناتنی نمی تواند در خواست معافیت با کفالت خواهر ناتنی خود را بدهد. در نظر داشته باشید که بودن برادر بالای ۱۸ سال در صورتی به شما اجازه دریافت این نوع کفالت را می دهد که برادر بزرگ تر بیمار بوده و توانایی مراقبت از خواهر را نداشته باشد که این هم توسط پزشک معتمد سازمان تایید خواهد شد.

شرایط مهم برای گرفتن کفالت

شرایط پدر و مادر

در این میان شرایط پدر و مادر اهمیتی ندارد و اگر پدر در حبس باشد و یا مادر را طلاق داده باشد باز هم برادر نمی تواند معافیت را بگیرد و یا برای آن درخواست بدهد و تنها راهی که می توانید معافیت را بگیرید این است که پدر فوت شده باشد و خواهر قیوم دیگری نداشته باشد.

مطلقه بودن خواهر

یکی دیگر از شرایطی که به شما اجازه این را می دهد که کفالت خواهر خود را بگیرید این است که همسرش فوت شده باشد و فرزند پسر بالای ۱۸ سال نداشته باشد.

شاغل بودن خواهر

اگر خواهر شما شاغل باشد و یا مادرتان در قید حیات باشد باز هم می توانید برای گرفتن کفالت اقدام کنید و این موارد هیچ تاثیری بر روی گرفتن کفالت ندارد.

سرپرستی با سازمان بهزیستی

اگر خواهر شما سرپرستی اش به سازمان های خیریه داده شده است شما می توانید برای گرفتن سرپرستی او اقدام کرده و در نهایت می توانید درخواست معافیت و گرفتن کفالت خواهر را بدهید که در این صورت شانس بیش تری برای معافیت خواهید داشت.

فوت فرد کفالت گرفته چه تاثیری بر کفالت دارد؟

فوت فرد مشمول

در نظر داشته باشید که اگر فردی برای کفالت درخواست داد و بعد از این فوت کرد برادر دیگر می تواند برای کفالت اقدام کند در صورتی که خواهر سرپرست دیگری نداشته باشد.

در واقع گرفتن کفالت کار بسیار ساده ای می باشد و شما تنها با داشتن یک سری شرایط خاص می توانید این کار را انجام دهید. در ادامه می توانید سایر مطالبی که در زمینه اطلاعات عمومی نوشته شده است را مانند شرایط معافیت کفالت و شرایط کفالت پدر با کلیک بر روی لینک های داده شده مشاهده کنید و اطلاعات خود را افزایش داده تا درگیر کار های اداری نشوید.

منبع : آرگا

برچسب :منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *