راحت ترین راه ها اخذ اقامت ترکیه برای ایرانی ها

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است که سالانه پذیرای تعداد زیادی از افرادی است که به قصد اقامت، تحصیل و یا مسافرت به این کشور می آیند.

اما یکی از روش هایی که طی این سال ها تعداد زیادی از هموطنانمان توانسته اند به ترکیه مهاجرت کنند، اخذ اقامت توریستی در ترکیه است.

این نوع اقامت با توجه به شرایط و شرایط خاصی انجام می شود و بسیاری از ایرانیان با ارائه این شرایط و پرداخت هزینه های مربوطه موفق به اخذ اقامت ترکیه شده اند.

با توجه به اینکه ایرانیان برای سفر به ترکیه در مدت 90 روز نیازی به اخذ ویزا ندارند و مشمول قانون معافیت ویزا می شوند، در صورتی که بخواهند برای مدت طولانی تری در ترکیه اقامت داشته باشند، باید یک گواهی نامه دریافت کنند. اجازه اقامت.

ترکیه نیز مانند سایر کشورها دو نوع ویزای دائم و موقت دارد. مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه نسبت به سایر کشورها آسان است و به راحتی به مهاجران اقامت و تابعیت دائمی می دهد. برای اخذ اقامت موقت این کشور با مشکلی مواجه نخواهید شد و به راحتی می توانید اقامت موقت دریافت کنید. زیرا ترکیه یکی از ساده ترین روش ها را برای اعطای ویزای موقت مانند ویزای دائم دارد.

اقامت کوتاه مدت ترکیه معمولا اقامتی یک ساله است که برای فعالیت های مختلف مانند کار، تحصیل و گردشگری صادر می شود. راه دریافت اقامت طولانی مدت و شهروندی ترکیه به این صورت است که باید بتوانید شرایطی را که تحت آن اقامت موقت ترکیه (یک ساله) دریافت کرده اید حفظ کنید و پس از هر سال مجوز اقامت خود را تمدید کنید.

ساده ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه، اجاره خانه در این کشور است. اگر در یکی از شهرهای ترکیه خانه اجاره کنید بدون شرط حضور اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد.نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در هنگام اجاره خانه در ترکیه اقامت توریستی یک ساله در این کشور دریافت خواهید کرد و از طریق این اقامتگاه نمی توانید پاسپورت ترکیه دریافت کنید. همچنین داشتن اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه به شما اجازه کار در این کشور را نمی دهد و برای کار در ترکیه باید مجوز کار ترکیه یا چالیشما ایزنی دریافت کنید.

اقامت تحصیلی در ترکیه نیز موقت بوده و بستگی به مدت زمان تحصیل دارد و پس از آن در صورت جستجوی کار در ترکیه و یافتن شغل مورد نظر، اقامت شما در ترکیه قابل تمدید می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه باید آزمون زبان ترکی Yos یا آزمون زبان انگلیسی SAT را بگذرانید و مدرک آن را در دست داشته باشید.

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت ترکیه، اخذ چالیشما ایذین یا مجوز کار می باشد. همانطور که می دانید در سایر راه های اخذ اقامت توریستی ترکیه، کار در این کشور از نظر قانونی مجاز نیست. اما در روش اخذ اقامت از طریق اجازه کار شما نیز مانند سایر شهروندان ترکیه می توانید در این کشور مشغول به کار شوید و از بیمه درمانی رایگان بهره مند شوید.

یکی دیگر از راه های اقامت در ترکیه، خرید اوراق قرضه دولتی ترکیه است. راه اخذ اقامت ترکیه از این طریق به این صورت است که متقاضی باید مبلغ لازم را در حساب بانکی خود داشته باشد. در این صورت می توانید اقامت موقت ترکیه را دریافت کنید. هزینه اقامت در ترکیه از این طریق 500 هزار دلار آمریکا می باشد. توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت ترکیه حداقل به مدت 3 سال حق انتقال سهام را نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =