تفاوت اقامت و شهروندی ترکیه + شرایط و مزیت ها

امروزه ترکیه به یکی از کشورهای محبوب برای متقاضیان ایرانی تبدیل شده است. اخذ اقامت و تابعیت ترکیه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی برای تحصیل، برخی برای کار و برخی برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. ترکیه کشوری است که قسمت آن در آسیا و قسمت دیگر آن در اروپا است. اخذ اقامت ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی آسانتر است. همچنین یکی از مزایای آن عدم نیاز به اخذ ویزا برای سفر به ترکیه است.

اخذ اقامت ترکیه به این معنی است که شما به عنوان یک گردشگر اجازه اقامت در ترکیه برای مدت معینی را دارید.

اخذ تابعیت ترکیه به این معنی است که شما پس از دریافت پاسپورت ترکیه از تمامی مزایای شهروندی ترکیه و اقامت در این کشور بهره مند خواهید شد.

شهروند شدن ترکیه مزایای زیادی دارد، اینها محبوب ترین یا شناخته شده ترین مزایایی هستند که می توانید با تبدیل شدن به یک ترک تمام عیار از آنها بهره مند شوید.

رابطه ترکیه با اتحادیه اروپا را می توان از جهات مختلف توصیف کرد، اما همه قبول دارند که سرعت توسعه و تجارت رو به رشد این رابطه را قوی تر از همیشه کرده است. ترک ها می توانند برای ویزای بلند مدت شینگن درخواست دهند و در برخی کشورها راه های مهاجرتی مفیدی وجود دارد.

افرادی که تابعیت ترکیه را دارند به راحتی می توانند حساب بانکی داشته باشند و مانند هر شهروند بومی دیگری از تمامی امکانات بانکی این کشور بهره مند شوند. امکاناتی مانند: گرفتن وام خرید خودرو، راه اندازی کسب و کار، خرید آپارتمان و …. علاوه بر این، این افراد امکان دریافت مسترکارت و ویزا کارت را نیز خواهند داشت. با این کارت ها افراد به راحتی می توانند بسیاری از امور مالی خود را انجام دهند، مثلا; با شرکت های بین المللی مبادله مالی داشته باشید، به صورت حساب های آنها دسترسی دائم داشته باشید، عملیات پرداخت را انجام دهید یا با کمترین کارمزد وجه دریافت کنید و همچنین بتوانید سایر مراحل بانکی را با خیالی آسوده انجام دهید.

دریافت کارت اعتباری ترکیه از دیگر مزایای شهروندی و اقامت ترکیه است. کارت اعتباری با کارت بانکی متفاوت است و به فرد این امکان را می دهد که بدون پرداخت هزینه با کارت اعتباری ترکیه خرید کرده و آن را در پایان ماه پرداخت کند. شما می توانید در برخی از کشورها مانند انگلستان با کارت اعتباری ترکیه خرید کنید.

شهروندان ترکیه به راحتی می توانند بدون ویزا به بیش از 100 کشور جهان سفر کنند. طبق مفاد توافقنامه آنکارا، آنها باید در اتحادیه اروپا و انگلیس زندگی کنند و از حقوق شهروندی نیز برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =