اتو کشیدن مو


برای این که مو های خوش حالت و زیبایی داشته باشید نیاز است تا بتوانید روش درست اتو کشیدن موها را بدانید و با استفاده از نکاتی که دارد این کار را انجام دهید تا بتوانید زیبایی بسیار زیادی را به مو های خود بدهید. در واقع برخی از تکنیک های ساده این کار به شما کمک می کند تا بتوانید زیبایی مو های خود را دو چندان کنید.

اتو زدن مو ها در خانه

روش اتو کشیدن مو

برای این که بتوانید مو های بسیار خوش حالتی داشته باشید می توانید از اتو مو استفاده کنید. اتو مو یکی از وسیله هایی می باشد که هم آقایان و هم خانم ها از آن برای صاف کردن و یا حالت دادن به مو های خود از آن استفاده می کنند. بسیاری از افراد عقیده دارند که استفاده از اتو مو می تواند منجر به آسیب دیدگی شدید مو ها شده و آن ها را به مرور از بین خواهد برد ولی جالب است بدانید که استفاده از روش درست این کار می تواند این مشکلات را به حداقل برساند. بنابراین اگر سلامت مو هایتان برایتان اهمیت دارد نیاز است تا همراه ما شوید تا نکات مهم این کار را برای شما بررسی کنیم.

نحوه درست اتو زدن مو ها

برای این که مو های خود را به درستی اتو کنید نیاز است تا بتوانید یک سری نکات را بدانید. در ادامه مراحل اتو کشی درست مو ها را برایتان بیان می کینم.

 • ابتدا باید مو های خود را شسته و با استفاده از سشوار آن ها را خشک کنید. برای این که آسیب کم تری به مو های شما وارد شود نیاز است تا با نرم کننده مو های خود را شستشو دهید.
 • درجه حرارت اتو مو را تنظیم کنید و سعی کنید اگر مو های نازک دارید از دمای کم تری برای حالت دادن به آن ها استفاده کنید.
 • البته اگر جنس مو های شما کمی وز و ضخیم است می توانید دمای اتو مو را تا حدودی افزایش داده تا بتوانید به راحتی و با یک بار استفاده مو های خود را اتو بکشید.
 • برای این که مو های شما آسیب نبیند قبل از این که از اتو مو استفاده کنید نیاز است تا مقداری کرم مو و واکس مو روی مو های خود بزنید.

درست ترین روش اتو زدن مو ها

درجه حرارت لازم برای انواع مو ها

یادتان باشد که قبل از هر چیزی باید به سلامت مو های خود اهمیت بدهید و برای این کار نیاز است تا آن ها را بشناسید. اگر مو های نازکی دارید و یا آن ها را رنگ کرده اید بهتر است از دمای ۱۶۵ الی ۱۷۵ درجه سانتی گراد برای اتو زدن به مو های خود استفاده کنید، در صورتی که مو های شما نرمال می باشد و هیچ ماده شیمیایی مانند انواع رنگ ها و دکلره ها روی آن وجود ندارد می توانید دمای کم تر از ۱۹۵ درجه سانتی گراد را برای این کار انتخاب کنید و در صورتی که مو های فر و وز دارید حداکثر دمایی که باید برای مو های خود انتخاب کنید حدودا ۲۱۰ درجه سانتی گراد می باشد.

نکات مهم در حین اتو زدن به مو ها

 • اگر مو های شما بسیار ضخیم و حالت دار می باشند باید سعی کنید آن ها را دو الی سه بار اتو بزنید تا به خوبی لخت و شلاقی شوند.
 • بهتر است برای اتو زدن مو های خود را به چند دسته متفاوت تقسیم کرده و از پشت سر خود شروع کنید مو های خود را اتو بزنید.
 • اتو مو را زیاد به پوست سر خود نزدیک نکنید زیرا درجه حرارت زیاد آن می تواند پوست سر شما را سوزانده و آسیب بسیاری به مو های شما وارد خواهد کرد.
 • اتو کشیدن را باید از سمت بالا تا پایین انجام دهید و تا انتهای مو های خود اتو را بکشید. این کار را باید تا جایی تکرار کنید که مو هایتان کاملا صاف شوند و در این میان حواستان را جمع کنید تا به مو هایتان آسیب شدید وارد نکنید.

نکات مهم اتو زدن مو ها

 • اگر احساس می کنید که مو های شما زود وز می شوند بهتر است بعد از هر بار اتو کشی روی آن ها اسپری بزنید. در این میان اگر درجه بسیار پایینی را انتخاب کرده اید باید چندین و چند بار اتو کشی را انجام دهید تا بتوانید مو های خود را صاف کنید.
 • قبل از این که مو های خود را اتو بزنید بهتر است آن ها را شسته و خشک کنید.
 • سعی کنید قبل از اتو کردن مو های خود آن ها را شانه بزنید تا گره آن ها باز شود.
 • مو های خود را به دسته های کوچک تقسیم بندی کنید و سعی کنید اتو زدن آن ها را با حوصله انجام دهید تا به مو های شما آسیبی وارد نشود.
 • سعی کنید بعد از این که مو های خود را اتو کشیدید از ژل مو ها استفاده نکنید زیرا این کار می تواند منجر به چسبندگی شدید مو ها شده و مجبور هستید مو های خود را بشویید و اتو کشی را دوباره انجام دهید.
 • پشت گوش ها و ناحیه پوست سر بسیار حساس می باشد و در حین اتو کشیدن مو های خود باید دقت داشته باشید تا این نواحی را نسوزانید.

اتو کشیدن مو

 • برای این که مو های شما سریع تر اتو کشیده شده و صاف شوند سعی کنید آن ها را در حالت کشیده اتو بزنید.
 • بعد از این که مو های خود را اتو می زنید بهتر است از محصولات مراقبتی مو استفاده کنید تا میزان آسیب دیدگی آن ها را به حداقل برسانید.
 • اتو کشیدن مو ها به خودی خود بد نیست و نمی تواند به مو ها آسیب برساند ولی اگر شما بار ها در طی هفته این کار را تکرار کنید ممکن است مو های شما آسیب جدی دیده و نیاز باشد تا با روش های احیا آن ها را دوباره زنده کنید.
 • از محصولات بروز و جدید استفاده کنید و سعی کنید اتو مو خود را به روز کنید. یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن میزان آسیب دیدگی را کاهش دهید استفاده از جدید ترین فناوری ها می باشد.
 • در حین جدا کردن دسته های مو های خود نیاز است تا این کار را با دقت بیش تری انجام دهید زیرا اگر به میزان کم و یا زیاد از مو های خود را جدا کنید نمی توانید این کار را به خوبی انجام دهید.

اتو کردن مو های نازک

البته نیاز است بدانید که شما با استفاده از یک اتو مو ساده می توانید به مو های خود حالت بدهید و برای این کار نیاز است روش کار با این دستگاه را بیاموزید. در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک های داده شده نحوه صحیح شستن مو و اصول سشوار کشیدن مو آن ها را یاد بگیرید و آسیب های مو های خود را به حداقل برسانید.

منبع : آرگا

برچسب :منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *